Volební kraj:
Jihomoravský kraj
Politická strana:
ANO 2011
Výbory:
Mandátový a imunitní výbor
Ústavně-právní výbor
Taťána Malá v roce 2018 krátce působila jako ministryně spravedlnosti, rezignovala ale kvůli obvinění z plagiátorství. Do Poslanecké sněmovny byla poprvé zvolená v roce 2017, nyní zasedá v mandátovém a imunitním výboru a v ústavně-právním výboru. V letech 2016 až 2020 byla zastupitelkou Jihomoravského kraje, kde také působila jako náměstkyně a radní. Od roku 2014 do roku 2017 působila také v zastupitelstvu obce Lelekovice. Před vstupem do politiky figurovala jako zapsaná mediátorka.
Nynější poslankyně, bývalá náměstkyně jihomoravského hejtmana a bývalá ministryně spravedlnosti Taťana Malá, se v roce 2017 vydala na pracovní cestu do čínské provincie Hubei, kde podepsala memorandum o investici čínské developerské společnosti a zároveň se snažila dojednat spolupráci v oblastech, které jsou důležité pro čínskou průmyslovou špionáž. Této cesty se účastnil člověk velmi blízký bývalému hejtmanovi Haškovi a který později na půdě jihomoravského kraje uvítal čínskou delegaci, jejíž součástí byl i prominentní politik z politických struktur komunistického systému.
V rámci Poslanecké sněmovny dlouhodobě působí Meziparlamentní skupina přátel Číny, jejíž členové se dle veřejně dostupných informací na určité bázi pravidelnosti setkávají s diplomaty čínské ambasády a napomáhají tak legitimizaci čínského režimu. Skupina aktuálně sdružuje řadu poslanců z ANO, dále pak několik poslanců z SPD a dva poslance z ODS.
Kvůli ruské invazi do Ukrajiny zaniklá meziparlamentní skupina ČR – Ruská federace dlouhodobě sdružovala poslance, kteří nemají problém s politikou Kremlu a často se i s jeho činovníky setkávají, čemuž napomáhala i samotná skupina. Její členové, mezi něž patřili zejména poslanci ANO a SPD, tak napomáhali k legitimizaci agresivní politiky Kremlu.
Invaze Ruské federace na Ukrajinu v únoru 2022 spustila v České republice nebývalou vlnu solidarity a podpory, která se projevovala pomocí uprchlíkům, jejich začleňováním do společnosti a aktivací kulturní fronty. Když se ukázalo, že Ukrajina se ruskému agresorovi dokáže bránit a zastavit jeho postup, začala se řešit i poválečná obnova Ukrajiny.
Rusko bylo za invazi Ukrajiny dle naší analýzy odsouzeno většinou české politické reprezentace včetně nejvyšších státních představitelů a lídrů parlamentních stran. Invazi odsoudila nadpoloviční většina poslanců, přičemž většina z nich byla součástí stran vládní koalice, včetně 29 členů opozičního hnutí ANO 2011. Poslanci SPD až na výjimky ruskou invazi jasně a explicitně neodsoudili.
Marek Novák
Renata Oulehlová
Drahoslav Ryba
Jan Kubík
Roman Kubíček
Radek Vondráček
Monika Oborná
Jan Richter
Petr Vrána
Igor Hendrych
Richard Brabec
Petr Sadovský
Hubert Lang
Lubomír Metnar
David Štolpa
Berenika Peštová
Robert Králíček
Lenka Dražilová
Ladislav Okleštěk
Aleš Juchelka
Eva Fialová
Ivan Jáč
Lubomír Wenzl
Helena Válková
Michal Ratiborský
Martin Kukla
Jiří Strýček
Stanislav Fridrich
Patrik Nacher
Andrea Babišová
Lenka Knechtová
Karel Rais
Martin Kolovratník
Jan Volný
Jana Hanzlíková
Ivana Mádlová
Julius Špičák
Zuzana Ožanová
Ondřej Babka
David Kasal
Věra Adámková
Jana Pastuchová
Miloslav Janulík
Jaroslava Pokorná Jermanová
Karel Tureček
David Pražák
Josef Kott
Milan Wenzl
Stanislav Berkovec
Lubomír Brož
Margita Balaštíková
Klára Dostálová
Jaroslav Bžoch
Tomáš Helebrant
Jiří Mašek
František Petrtýl
Robert Stržínek
Milan Feranec
Jaroslav Faltýnek
Romana Fischerová
Tomáš Kohoutek
Jana Mračková Vildumetzová
Josef Bělica
Andrej Babiš
Pavel Růžička
Jana Berkovcová
Karel Havlíček
Milan Brázdil
Alena Schillerová
Kamal Farhan
Ivo Vondrák