Volební kraj:
Královéhradecký kraj
Politická strana:
ANO 2011
Výbory:
Hospodářský výbor
Výbor pro veřejnou správu a regionální rozvoj
Klára Dostálová vedla od roku 2017 do roku 2021 ministerstvo pro místní rozvoj, kde předtím tři roky působila jako náměstkyně. V roce 2022 z ní předseda hnutí ANO učinil stínovou ministryni tohoto rezortu. Ve Sněmovně, kam byla poprvé zvolena v roce 2017, aktuálně předsedá výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a vedle toho zasedá i v hospodářském výboru. Před svou kariérou v politice vedla mezi lety 2003 až 2004 sekretariát NUTS II Severovýchod na Krajském úřadě Královéhradeckého kraje, kde od roku 2020 působí jako zastupitelka. V letech 2004 až 2014 pak byla ředitelkou a předsedkyní představenstva Centra Evropského projektování.
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) navštívil 29. srpna 2020 Tchaj-wan, čímž navázal na záměr svého předchůdce Jaroslava Kubery (ODS), který byl kvůli své plánované cestě na Tchaj-wan vystaven značnému tlaku ze strany prezidenta Miloše Zemana a čínské ambasády. Kubera obdržel prostřednictvím Pražského hradu výhružný dopis od čínské ambasády a týden na to zemřel. Vystrčila v reakci na jeho cestu na Tchaj-wan kritizovali prezident Miloš Zeman, bývalý premiér Andrej Babiš (ANO 2011), bývalý předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO 2011) a někteří členové hnutí ANO 2011 a SPD včetně jejího předsedy Tomia Okamury. Vystrčila se naopak zastali poslanci z tehdejší opozice (tj. ODS, TOP 09, Piráti a STAN a KDU-ČSL).
Klára Dostálová se na pracovní cesty do Číny vydala dvakrát, a to v pozici první náměstkyně tehdejší ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové – poprvé v roce 2015 a podruhé v roce 2017, v obou případech kvůli cestovnímu ruchu a domluvě bližší spolupráce. Zahraniční cesty politiků do těchto oblastí jsou přitom rizikové, neboť s nimi lépe mohou například navázat spolupráci tamní zpravodajské služby.
Parlamentní listy jsou nejnavštěvovanější proruské dezinformační médium na českém internetu. Toho dosahují mimo jiné i díky legitimizaci skrze poskytování pohodlné platformy poslancům, a dokonce i volné publicity. Většina poslanců využívá právě volné publicity, menšina pak Parlamentní listy aktivně podporuje poskytováním rozhovorů.
Podpora Tibetu a hodnotové zahraniční politiky má v České republice tradici od dob prezidenta Václava Havla. Proti jakékoliv podpoře Tibetu se ovšem vymezuje Čínská lidová republika, která politikům, kteří ji projevují, vyhrožuje a naopak podplácí ty, kteří dodržují tzv. politiku jedné Číny. To často vede až k nedůstojným aktivitám na politické scéně.
Josef Bělica
Ivan Jáč
Drahoslav Ryba
Radek Vondráček
Petr Sadovský
Stanislav Berkovec
Petr Vrána
Miloslav Janulík
Robert Stržínek
Lubomír Brož
David Štolpa
Jan Richter
Martin Kolovratník
Jan Kubík
Zuzana Ožanová
Ladislav Okleštěk
Tomáš Helebrant
Josef Kott
Patrik Nacher
Jana Hanzlíková
Ivana Mádlová
Jiří Strýček
Marek Novák
Ondřej Babka
Věra Adámková
Alena Schillerová
Richard Brabec
Roman Kubíček
Pavel Růžička
Jaroslav Bžoch
Igor Hendrych
Taťána Malá
Eva Fialová
Andrea Babišová
Aleš Juchelka
Monika Oborná
Milan Feranec
David Kasal
Jaroslava Pokorná Jermanová
Julius Špičák
Milan Brázdil
Lubomír Metnar
Lubomír Wenzl
Stanislav Fridrich
František Petrtýl
Jana Pastuchová
Robert Králíček
Jana Mračková Vildumetzová
Ivo Vondrák
Jiří Mašek
Kamal Farhan
Martin Kukla
Jan Volný
David Pražák
Jana Berkovcová
Berenika Peštová
Karel Rais
Jaroslav Faltýnek
Michal Ratiborský
Andrej Babiš
Karel Tureček
Tomáš Kohoutek
Lenka Dražilová
Milan Wenzl
Romana Fischerová
Karel Havlíček
Helena Válková
Lenka Knechtová
Renata Oulehlová
Hubert Lang
Margita Balaštíková